Web Siteleri İçin Ufak SEO Önerileri

Google’ın SEO 101’deki efsane bozma oturumundan Martin Splitt sırasında, Google’da üst sıralarda yer almak için en önemli üç faktörü listelemesi istendi. Google Webmaster’ın cevabı karmaşık veya teknik değildi. Aslında, daha basit olamazdı: ‘Kullanıcıya bir amaca hizmet eden içerik sağlamak’. Kullanıcıya hizmet etmek, iyi SEO içeriği yazmakla ilgilidir. Göründüğü kadar basit, çok az içerik yazarı harika SEO Danışmanlığı içeriği yazmaya çalışırken kullanıcıya hizmet etmeye odaklanıyor. SEO’nun teknik tarafının, kullanıcıyı kandırmak için sihirli bir formül değil, kullanıcının bir web sitesi deneyimini ölçmenin ve iyileştirmenin başka bir yolu olduğunu göremezler. Sizin tarafınızdan sıralama faktörleri, işaretlemeye çalıştığınız kutular gibi görünebilir, ancak Google’ın bakış açısına göre, bir arama yapanın Google’ın onlara gösterdiklerini beğenip beğenmediğini belirlemenin yollarıdır. Hemen çıkma oranlarını alın: Google, bir kullanıcının bir sayfada geçirdiği süreyi kaydeder.

Kullanıcılar bir siteyi hemen tıklarsa, Google bu sayfanın içeriğinin çok ilginç olmadığını varsayar ve onu daha düşük sıralar. SEO için bir içerik yazarı olarak amacınız, bunun gerçekleşmediğinden emin olmaktır. Bu, tüm sayfaların kullanıcıları saatlerce üzerinde tutması gerektiği anlamına gelmez, ancak kullanıcılar diğer benzer sayfalarda onları daha ilginç veya yararlı buldukları için daha uzun süre harcarlarsa, Backlink Paketleri Google’ın bunu bileceği ve bu da neredeyse kesinlikle daha üst sıralarda yer alacak. Bu nedenle, herhangi bir içeriği araştırırken veya yazarken birincil düşünceniz, kullanıcının çıkarlarına mümkün olan en iyi şekilde hizmet eden bir şey yaratmak olmalıdır. Bir e-ticaret sitesinde ürün sayfaları için içerik yazıyorsanız , anahtar kelime araştırmanız büyük ölçüde işlemsel anahtar kelimeleri bulmaktan oluşacaktır.

Bunlar, müşterilerin ürün ve hizmetlerinizi bulmak ve satın almak için kullandıkları ifadelerdir. Müşterilerimizin yerine geçmek için anahtar kelime araçlarını kullanabilir ve ürünlerinizi ve hizmetlerinizi aramak için kullanabilecekleri farklı terimleri değerlendirebiliriz. Daha sonra bunların, kullanıcının niyetine en iyi şekilde uyan bir kümeye daraltılması gerekir. Bunu başarmak, arama hacmi (terimi kaç kişinin aradığı) ile bir terimin rekabet gücü (aynı terimle içeriğini optimize eden diğer web sitelerinin sayısı) arasında mutlu bir ortam bulmakla ilgilidir. Bir terimin yüksek arama hacmine sahip olması, onu SEO içeriğiniz için terim olarak seçmeniz gerektiği anlamına gelmez. Daha fazla rekabete sahip terimleri optimize etmek daha zordur.

Daha az popüler bir terime sahip ilk sayfada sıralaması, daha yüksek arama hacmine sahip bir terim kullanan, daha düşük sıralamalı bir listeye göre daha fazla site trafiği çekebilir. Araştırmalar, Google’daki arama sonuçlarından gelen trafiğin yaklaşık% 92’sinin ilk sayfada listelenen web sitelerine gittiğini gösteriyor. Ürün sayfalarınız için anahtar kelime araştırması, büyük ölçüde, eğer bir tuğla ve harç işletmesiyseniz, müşterilerin ürünlerinizi ve mağazanızı bulmak için kullandıkları kelimeleri bulmaktan ibarettir.

Bir cevap yazın