Saçlarınızı boyatmadan önce dikkat edin

Saçlarınızı boyatmadan önce dikkat edin

Maalesef artık herkes doğal görüntüsünden sıkılıp dış görünüşünde değişiklikler yapıyor. Günümüzde medikal estetikler, bölgesel incelmeler, kontur makyajlar vb. güzellik trendleri oldukça yaygın. Eskiden sadece saç boyamak, kestirmek ve yüze yapılan ufak dokunuşlar yeterliydi. Eğer siz de hala doğallıktan ödün vermeyen, gerçek güzelliğini bozmayan, saçımı boyatsam beni iyi hissettirir diyen biriyseniz bu haberimiz sizin için…

Boyatmadan önce önlem alın

Saç boyatmadan önce saçlarınızın sağlıklı ve bakımlı olduğundan emin olmalısınız. Boyatmadan birkaç hafta önce saçlarınıza bakım yaptırmanızda fayda var. Ayrıca, boyaya alerjiniz olup olmadığını test yaptırarak öğrenmelisiniz. Aldığınız sonuca göre saçlarınızı boyatabilirsiniz.

Siyah tonlardan sarı tonlara geçerken dikkat edin

Saçlarınızda bulunan mevcut boyayı değiştirmek için ön boyama yapmanız gerekiyor. Boyamak istediğiniz renk mevcut rengin tonlarından farklı olabilir. Bu durumda birkaç renk açma aşaması ile istediğiniz renge geçmelisiniz.

saç boyama

Saç rengini aşama aşama açın

Sürekli işlem gören, kırılgan, ince telli, zayıf, kuru saçlar boyama yaparken ciddi hasarlar görebilir. Bu tip saçların hasar görmemesi için birden fazla işlem görmesi gerekir. Tek boyamada saç renginin değiştirmek yerine kademeli bir şekilde renk açarak ilerlemek en sağlıklı olanıdır. Rengin oturması birkaç ay sürer. Saç boyarken aşama aşama ilerlemek istediğiniz sonucu verecektir.

saç nemi

Saçları nemi tutun

Saç renginizi her değiştirdiğinizde, saçlarınızı nemli tutun. Bunun için de nemlendirici maskeler ve protein tedavilerini tercih edebilirsiniz. Boyanan saç, normalden daha çabuk kurur. Kullandığınız bakım ürünleri zeytinyağı ve hindistancevizi yağı gibi saçı derinlemesine besleyen zengin yağlar olabilir. Bu yağları haftada 1 2 kez gece yatmadan önce saçlarınıza sürün ya da 2 saat bekletip ılık su ile yıkayın. Emin olun pişman olmayacaksınız. 🙂 Ayrıca, saçlarınıza buhar tedavisi de uygulayabilirsiniz.

Kaynak: yazivar.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Supertotobet | Nedir | Web Tasarım | DumanBet | Bahis siteleri