Projeni Tanıt

Projeni tanıt seçeneği sayesinde elinde hazır projesi olan kişiler, istedikleri firmalara projelerini tanıtabilirler. Proje tanıtımından önce ilk olarak proje nedir, ne değildir hakkında bahsetmek isteriz.

Proje, düşünülüp tasarlanmış ve üzerine aksiyona geçilmiş işler bütünüdür. Bir proje hazırlarken dikkat etmemiz gereken konular şöyledir:

  • Projenin konusunun seçilmesi gerekir. Aklınıza gelen fikirleri not alın ve üzerlerinde detaylıca düşünün. Elinizde varsa bir tester grubu üzerinden testinizi yapın.
  • Bilgi toplayın. Konuyu belirledikten sonra ilgili kitap, makale, dergi, ansiklopedi, daha önce yapılmış proje vb örnekler üzerinden bilgilerinizi toplamanız gerekir. Bulduğunuz bilgiler yazılı olmak zorun değildir, isterseniz sözlü bilgi alabilir ve bunu kayıt altına alıp sonrasında üstünden geçebilirsiniz.
  • Projenin 5N1K adımlarını gerçekleştirin. 5N1K “ne, neden, nasıl, nerede, ne zaman ve kim” sorularından oluşur. Projenizin ne işe yaradığı, nasıl bir yolla yapılacağı, projenizin ne olduğu, projenin nerede ve ne zaman yapılacağı ve kim tarafından yapılacağını belirleyin. Bu sayede, sonradan zorlanmazsınız.
  • Kontrollü testler ile sonuçların belirlenmesi adımı. Projenizi hayata geçirmeden veya internete yayımlamadan önce bir kontrollü deney grubu belirleyin. Bu grup içerisinde farklı hayat görüşünde, farklı dini gruplarda, farklı etnik gruplarda kişilerden oluşan karma bir gruba denettirin. Herkesten gelen negatif ve pozitif özellikleri birleştirin. Bu sayede hem yeni fikirler gelebilir hem de karşınıza çıkacak olası sorunlara çözümler bulmuş olursunuz.
  • Çalışmanız kullanışlı ve farklı olmalıdır. Yaptığınız çalışmanın her insan tarafından anlaşılması çok önemlidir. Olası bir müşteri kaybetmemek için gerekirse bazı adımları kolaylaştırabilirsiniz veya yazılan yazıları revize edebilirsiniz. Ayrıca, yaptığınız projenin benzeri olsa bile tamamen size ait bir iş olduğunu karşıdaki kişiye göstermeniz gerekir.

Projeni tanıt imkanı sunan sitelere üstte belirttiğimiz gibi projenizi hazırladıktan sonra girebilirsiniz. Projeniz ve diğer projeler hakkında detaylı bilgi almak için https://10kelime.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın