Elektronik Sigara Ve Normal Sigara Arasındaki Farklar

elektroniksigaradogurganligazararveriyor41jpg_1060_7

Elektronik Sigara ve Normal Sigara Arasındaki Farklar

Elektronik sigara ya da diğer ismi ile bilinen E-sigara normal sigaralardan oldukça farklı olan bir sigaradır. Normal sigaralar bir kişinin, bir sigara dumanını içine çekişinde 7.000’in üzerinde kimyasalı vücuda bırakırken durum elektronik sigaralarda daha farklıdır. Elektronik sigaralar içerisinde ne kadar kimyasal madde bulundurulduğu bilinmese de bilimsel verilere dayanarak bir elektronik sigara insan vücuduna %95 oranında daha az zarar bırakmaktadır. Bunun beraberinde elektronik sigarayı, normal sigara bağımlılığından kurtulmak isteyen tüm bireyler bırakma aşamasında kullanmaktadır. Doğru ve düzenli bir şekilde elektronik sigara kullanılması takdirde normal sigara alışkanlık ve bağımlılığına son verilmiş olduğu da kanıtlanmış olan bilgiler arasında yer almaktadır. Elektronik sigaranın birçok çeşidi bulunmaktadır. Bir meyve aromalı elektronik sigara bulunuyorken aynı zamanda bir içecek aromalı sigara da çeşitler arasında bulunmaktadır. Smok, Eleaf, Delirium, Cosmig Fog gibi isimler elektronik sigara çeşitlerine verilmiş olan isimlerdendir.

Elektronik Sigaranın Ana Maddesi Nedir?

Bir sigaranın ana maddesi elektronik ya da tütün mamulü fark etmeksizin nikotindir. Elektronik sigaralar içerisinde miktarı değişken olsa da mutlaka bir miktar nikotin yer almaktadır. Buna bağlı olarak koku ve tat verici aromalar, gliserin, propilan glikol maddeleri de elektronik sigara üretimi arasında yer verilmektedir. Her bir elektronik sigaranın aroması ve tatlandırıcısı farklı olduğu gibi bu maddelerin miktar ve oranları da oldukça farklıdır. Bir Smok elektronik sigara ile Vaporesso adında elektronik sigara içerisinde aynı miktarda ve aynı maddeler bulunmamaktadır.

Elektronik Sigara Kaç Derecede Kullanılmalıdır?

Elektronik sigara farklı ısı ayarlarına sahip olan bir sigaradır. Satıcılar ve üreticiler tarafından bir elektronik sigaranın 230 derecede sabit olarak bırakılması önerilenler arasındadır. Ancak sabit tutulan bu sıcaklık baz alınması dahilinde kullanıcıya göre bu sıcaklık arttırılabilir ya da azaltılabilir. Azaltılan ya da arttırılan bu sıcaklık elektronik sigara buharına karşı bir etki gösterecektir. Bunun ile beraber çeşitli içim modlarının kullanılması kullanıcıya en doğru sıcaklık tercihini yapmasına yardımcı olacak olan bir durum halindedir. Her elektronik sigaranın farklı içim modları bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Supertotobet | Nedir | Web Tasarım | DumanBet | Bahis siteleri